18

Pärtel Vurma, 
Madis Lunkov
PROJEKTIJUHID

Janno Siimar
LOOVJUHT

Teele-Reet Tõrs, 
Kaarel Vahtramäe
DISAINERID 

Rainer Kull, 
Pavel Pevnitskiy
PROGRAMMEERIJAD

Sven Siimar, Peeter Pihlakas
TechGroup AS
PROJEKTEERIJAD

NASDAQ OMX post ja kohver

talv 2010

NASDAQ OMX Tallinna üheks eesmärgiks on Eesti finants IKT lahenduste tutvustamine laias maailmas. Meie eesmärgiks oli tekitada sisu vastu huvi silmatorkavalt põneva välimuse kaudu, milleks ehitasimegi Demokeskusesse viie puutetundliku ekraaniga väljapaneku ja lisaks kahe puutetundliku ekraaniga reisikohvri, milles olevad interaktiivsed lahendused kuvavad muuhulgas reaalajas Balti turgude finantsinfot.

Viie puutetundliku ekraaniga post, kus kõik sünkroonselt töötavad ekraanid on ühendatud ühe arvuti külge, näitavad erinevat tüüpi meediat samas raamistikus. Ka reisikohvri ekraanidelt saab vaadata neid samu finants IKT lahenduste tutvustusi, demosid ja animatsioone.

Lahenduste loomise põhiliseks väljakutseks oli anda mahukatele ja keerukatele andmetele elegantne ning arusaadav vorm, arvestades seejuures kahe olulise faktoriga: platvormi töökindluse tagamine, mis võimaldaks rakenduste püsivat funkstioneerimist teenuse pakkujatelt saadava erineva ja eri kvaliteediga info ühtlustamine

Demokeskuse stend on füüsiliselt paigal Ülemiste City's ja seda on külastanud tuhanded inimesed kõrgetasemelistest riigidelegatsioonidest väikeste ekskursioonigruppideni.

Kohver reisib sinna, kus on need, kes meie lahendusi ostaksid. Planeeritud on 5-6 ametlikku reisi aastas (suuremad rahvusvahelised messid, seminarid, konverentsid). 

Mõlemad lahendused on silma jäänud ja positiivset tagasisidet saanud paljudelt rahvusvahelistelt tegijatelt.

Auhind
Kuldmuna 2011 / Interaktiivsed lahendused- PRONKS
Kuldmuna 2010 / Interaktiivsed lahendused- HÕBE
ADC* Eesti Disainiauhinnad 2010 - KULD
ADC* Eesti Internetiauhinnad 2009 - PRONKS
Kodulehekülg
vimeo.com/16164972